www.ochoinki.pl - Choinki z dostawą do domu w Trzebnicy!

Nieruchomości Klondik - gorączka złota wymagała ofiar - dziś w domowym zaciszu możesz eksplorować Klondik i nie wykluczone że będziesz szczęśliwcem który osiągnie sukces!

Łubin wąskolistny gorzki z odmiany MIRELLA

   
Posiadamy w sprzedaży nasiona łubinu wąskolistnego, gorzkiego z nowoczesnej odmiany Mirella - ze zbioru 2011. Łubin nie był pryskany na równomierne zasychanie strąków, nie był też czyszczony - był zaprawiany przed siewem "nitraginą" łubinową. To gwarantuje, że będzie kiełkował normalnie. Zwykle zamiast oprysku przetrzymujemy go na polu dłużej do 3 tygodni, co powoduje, że do 15% nasion się wysypuje, ale te zebrane zachowują naturalną zdolność kiełkowania, są idealnie dosuszone. Pokazane obok zdjęcia prezentują rzeczywisty wygląd rośliny.  Zainteresowanych prosimy o kontakt pod podany numer telefonu bądź e-mail: rezerwatbobra@strzecha.eu  

Poniżej prezentujemy bliższy opis odmiany i wskazówki co do jej uprawy:

Wygląd podczas fazy kwitnienia - Łubin gorzki, wąskolistny "Mirella"
 
Łubin wąskolistny z odmiany Mirella

odmiana gorzka, wczesna, bardzo dobrze tolerująca opóźnienie siewu (!)
bardzo szybki wzrost, wysokość roślin przeciętna, roślina o tradycyjnym rozgałęziającym się pokroju, kwiat różowy
do uprawy w całym kraju, na obszarach z dużą liczbą zwierzyny leśnej, wymagana obsada: 100 roślin/m2, siew 220 kg/ha

Łubin wąskolistny, gorzki z odmiany Mirella:

Zaletą łubinu gorzkiego, wyróżniającego go z grona roślin strączkowych jest to, że nie jest spasany przez dzikie zwierzęta - wysoka zawartość alkaloidów powoduje gorycz zarówno części zielonych jak i nasion.

Widok ziarna po wymłóceniu (w powiększeniu). Łubin gorzki, wąskolistny "Mirella".

 
  • Poprawia strukturę gleby zniszczoną monokulturą zbożową, uprawą kukurydzy, brakiem obornika. Gleba staje się mniej podatna na zagęszczenie poprzez wytworzenie właściwej struktury.
  • Palowy korzeń poprawia gospodarkę wodną w glebie, ułatwia: jej napowietrzanie, rozwój korzeni roślin następczych.
  • Przygotowuje optymalne stanowisko pod wszystkie uprawy, podnosząc zawartość materii organicznej w glebie.
  • Nie wymaga zakwaszającego glebę nawożenia azotowego, wytwarzając w glebie azot w ilości równoważnej 130 - 210 kg saletry amonowej.
  • Pobiera z gleby fosfor niedostępny dla roślin zbożowych.
  • Przerywa rozwój szkodliwych dla zbóż patogenów grzybowych i nicieni.
  • Plon zbóż zasianych po łubinie, bez  dodatkowych nakładów wzrasta do 25%.
Ziarno po wymłóceniu.Łubin gorzki, wąskolistny z odmiany "Mirella".
 
Z naszych doświadczeń wynika, że jeśli uprawiany był łubin gorzki, zwierzyna płowa zmienia przyzwyczajenia i nie żeruje w pobliżu, nawet na plantacjach drzew ozdobnych czy w młodnikach leśnych.  Zwierzyna zwykle traktuje części drzewek jako uzupełnienie diety mające poprawić trawienie, ale spasa je wyłącznie po obfitym posiłku składającym się z traw i części roślin stanowiących okrywę. Wprzypadku uprawy łubinu na nasiona czy w poplonie na wiosenne przyoranie gorycz alkaloidów zawartych w paszy zniechęca zwierzynę i zmusza do zmiany terenów żerowania. Przechowywanie - suche, przewiewne pomieszczenia. Łubin gorzki, wąskolistny "Mirella".
Nasze plantacje obsiane wokół   łubinem wąskolistnym "Mirella", nie były nachodzone i uszkadzane w okresie zimowym przez zwierzynę płową, nawet pomimo okresowego braku ogrodzenia podczas napraw!  

Plantacja świerka - Rezerwat Bobra

 

  Nieruchomości              Katalog Firm             Forum Drewniana Polska              Thatching              Stratag             Strzecharstwo              Trzebnica             Plantacja Choinek

Ostatnia modyfikacja: 2012-06-21  Copyright (C)  Ireneusz Sikorski;  IRBIS-TRADING 1991-2012